Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 V 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 V 2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejsza niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Duch Święty został udzielony każdemu wierzącemu, by ten dzielił się swoja wiarą z innymi przez słowo i świadectwo życia. Zgodnie z obietnicami Chrystusa  pochodzący od Ojca i Syna  i Ducha Świętego jest z nami na zawsze, mieszka w nas, zaświadcza o Jezusie, przypomina Jego naukę i prowadzi do całej prawdy. Obecność Ducha Świętego jest źródłem i podstawą tej samej godności dziecka Bożego w nas wszystkich i zarazem równości miedzy nami, pomimo zróżnicowanego obdarowania przez Boga.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 24 maja  – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach;
- W środę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nareusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta;
- W czwartek, 27 maja -  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- W sobotę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

Dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

W przyszłą niedzielę, 30 maja przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Go to top