Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 V 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 V 2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W tajemnicy swego Wniebowstąpienia Pan Jezus przekroczył granice tej ziemi, ale jej nie porzucił. Pozostał z nami, bo jak nas zapewnia w swoim słowie znajduje radość w przebywaniu z ludźmi, co trafnie wyraził jeden ze współczesnych teologów: Panu Bogu i człowiekowi  dobrze jest być razem. Stąd sytuacja wydaje się być dla nas nieco kłopotliwa i pełna niespodzianek: umarł, ale zmartwychwstał i żyje, odszedł, ale nadal jest z nami obecny w Swoim Kościele, we wspólnocie gromadzącej się na modlitwie, w głoszonym i przepowiadanym słowie, w sakramentach świętych  a zwłaszcza w Eucharystii, jest obecny w drugim człowieku, który jest bliźnim. Jest nam bliski a wydaje się czasem, jakby nieobecny. Z wiarą bądźmy uczestnikami liturgii eucharystycznej, która daje nam przedsmak nieba.

Dzisiaj wielka uroczystość – dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej.

W piątek, 21 maja, przypada wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

W sobotę, 22 maja , przypada 26 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów - Bielsko-Biała - Żywiec).

W przyszłą niedzielę, 23 maja przypada uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Go to top