Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 V 2021

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 V 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś V niedziela wielkanocna. Nie zawsze nasze życie oznacza przynoszenie owocu miłości. Zdarza się bowiem, ze jak winna latorośl - jeszcze nie uschnie lecz już słabo owocuje – potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość. Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolności miłowania. Z taką świadomością weźmy udział w eucharystycznym spotkaniu z Jezusem, który jest lekarzem winorośli.

Ofiara do puszek jest na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski;
- We wtorek, 4 maja- wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
- W czwartek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba;
- W sobotę, 8 maja –uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godzinie 10.00 Ks. Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za Kaplanów i osoby konsekrowane, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.00. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

Go to top