Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 III 2021

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 III 2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niemal w połowie wielkopostnego czuwania, liturgia kościoła wzywa nas do radości (Laetare). Dobrze wiemy, jak ważne jest pozytywne nastawienie, rozpoznanie wszelkich radości oraz świadome ich przeżywanie. Ewangelia dzisiejsza wskazuje na radość głębszą i wiele trwalszą. Jej źródłem jest obecność z nami Boga, który daje nam siłę do przezwyciężania wszelkich ograniczeń i słabości. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości, otwórzmy się  na moc miłosierdzia. Każde zwycięstwo napawa autentyczną radością.

W piątek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Go to top