Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 III 2021

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 III 2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela wielkiego postu. Jezus kochał i darzył czcią świątynię w Jerozolimie. Nie mógł jednak znieść, ze dom ten był bezczeszczony, Domagał się właściwego miejsca dla kultu. Przestrzeń gdzie wielbi się Boga nie może być w żaden sposób sprofanowana. Niegodna jest tam wszelka forma handlu. Trwając w wielkopostnej postawie pokuty, warto postawić pytanie o naszą relację do świątyni. Czy z naszego powodu – nie doszło w niej do jakichkolwiek nadużyć albo nie przyjęły się w niej niedobre zwyczaje? Troska o świątynie jest wyrazem dbania o własną wiarę.

 Ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji. 

Go to top