Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela wielkiego postu. Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą, co to znaczy powstać z martwych. Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy pojąć, czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wyobrażeniu góry Tabor.

W dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki.

W czwartek, 4 marca przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30, spowiedź po południu od godziny 15.30.

W przyszła niedzielę, 7 marca ofiara do puszek na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.280zł na  prace przy kościele – Bóg zapłać.