Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 II 2021

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 II 2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VI niedziela zwykła. Często kierujemy się w życiu sympatiami i uprzedzeniami, potrafimy traktować innych ludzi z dystansu, uważamy ich za aspołecznych i wykluczonych. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie ma lęku przed kontaktem fizycznym, darzy człowieka współczuciem, przygarnia tych z którymi inni nie chcą mieć nic wspólnego.

Rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres wielkiego postu. W naszym kościele adoracja będzie w poniedziałek i we wtorek od godziny 16.00. W poniedziałek adorację poprowadzi róża starsza kobiet zaś we wtorek róża młodsza kobiet.

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 54 Tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie.

W tym tygodniu, 17 lutego, przypada środa popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30, zaś Gorzkie Żale po Mszach Świętych w niedzielę i tak w  I i IV niedzielę o godzinie 7.30, II i V niedzielę o godzinie 9.00 oraz III i VI  o godzinie 11.00. Ofiara zbierana podczas Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do  Grobu Pańskiego.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele, zaś ofiara do puszek przeznaczona jest na cele duszpasterstwa.

Go to top