Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 27 XII 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 27 XII 2020

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Przypadające dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym. Doświadczył życia rodzinnego z jego jasnymi, ale także ciemnymi stronami, pełnymi trudności i problemów. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej mamy świadomość, że Jezus Chrystus jednoczy nas wokół ołtarza, który jest rodzinnym i wspólnotowym stołem. Niech siła płynąca z udziału w Eucharystii umacnia nasze rodziny w rzeczywistości dnia powszedniego.

W czwartek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam parafian na uroczyste nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełnia zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

- W poniedziałek, 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, męczenników;
- W piątek, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 2 stycznia – wspomnienie świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 3 stycznia ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.990zł na prace przy kościele – Bóg zapłać