Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 20 XII 2020

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 20 XII 2020

IV NIEDZIELA ADWENTU

W Jezusie Chrystusie Bóg przyszedł do nas byśmy doświadczyli jego zbawienia, pomocy i ratunku. Ostatnia IV niedziela adwentu przypomina, że Jezus jest Emmanuelem, czyli Bóg z nami. On nie jest obok nas, czy przeciwko nam. Jego obecność z nami jest urzeczywistniona najpełniej w każdej Eucharystii. Niech sprawowana dziś liturgia będzie okazja do uobecnienia Boga obecnego z nami.

- W piątek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu ofiara do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
- W niedzielę, 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.