Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 29 XI 2020

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 29 XI 2020

I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się miedzy tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach.

W naszym kościele roraty będą odbywać się codziennie o 7.30, tylko w sobotę o godzinie 17.00.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

- W czwartek, 3 grudnia – wspomnienie dowolne św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

- W piątek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. 

Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30, spowiedź po południu od godziny 15.30.

Od dzisiejszej niedzieli można zakupić świece Caritas Polska i opłatki. Ze względu na pandemię można je nabyć w zakrystii i na plebani. Na plebanii oprócz czwartku i niedzieli od godziny 15.00. Ofiara jest przeznaczona Caritas Polska i na potrzeby naszej parafii. Niech to będzie w okresie ograniczeń nasz wkład w utrzymanie naszej świątyni i na prace, które będą wykonywane w przyszłości.

Go to top