Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22 XI 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć Królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody. Konając na drzewie krzyża objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy bez wyjątku otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w Jego Królestwie Niebieskim. Uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej  umacnia nas w drodze wiary prowadzącej do  uznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

We wtorek, 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego Andrzeja Dung- Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się okres adwentowy i nowy rok liturgiczny.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.290zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.