Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 XI 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 XI 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadzimy się na sprawowanie liturgii aby oddać Bogu cześć za Kościół zbawionych. Są wśród nich znani z imienia i nazwiska, beatyfikowani i kanonizowani, ale także cała rzesza bezimiennych, których do tej chwały wyniósł Pan Bóg. Dzisiejsza uroczystość wskazuje nam prawdę o świętych obcowaniu, czyli ich szczególnym wstawiennictwie za nami przed Tronem Boga.

- W poniedziałek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kapłani mogą w tym dniu odprawić trzy Msze Święte- jedną ofiarują według własnej intencji, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią w intencjach Ojca Świętego;
- W środę, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 40 rocznica przyjęcia sakry biskupiej Janusza Zimniaka. Biskupa Seniora polecamy pamięci w modlitwie.

W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania, czcimy Najświętsze Serca pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 8 listopada ofiara do puszek jest przeznaczona na catedricum.

Dzisiejsza ofiara do puszek na diecezję.

Strażacy z Rycerki zebrali 863zł na rehabilitację Wojciecha Puto. Strażacy dziękują rodzinie sołtysa za poczęstunek.