Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 X 2020

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 X 2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Życie codzienne bywa czasem skapane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając ją światłem swej łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni Słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

Dziś po raz 20 obchodzimy Dzień Papieski. Ofiara do puszek jest przeznaczona na fundusz stypendialny.

• We wtorek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
• W czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
• W piątek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
• W sobotę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Ofiara do puszek przeznaczona na cele misyjne.

Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierać ofiarę na remont kościoła.