Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadanie zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczania ludziom nam nieprzechylnym gromadzić się w XXIV niedzielę zwykłą, ale Jezus daje nam wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
• W poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża świętego;
• We wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
• W środę, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
•  W piątek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. 

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W przyszłą niedzielę, 20 września obchodzimy Światowy Dzień środków społecznego przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top