Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VIII 2020

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VIII 2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Stajemy przed Jezusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystycznymi. W życiu każdego człowieka zapisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać i chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codziennych. Niech udział w  Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
• W poniedziałek, 10 sierpnia –  święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• W piątek, 14 sierpnia – uroczystość Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika, patrona naszego kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, Kaplanów, prezbiterów, diakonów oraz całą duszpasterską posługę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; 
• W sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ofiara do puszek  przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele. Ofiara do puszek wspierać będziemy nasze Seminarium Duchowne.

Go to top