Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VII 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Racz dać swemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła. Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. Słowo Boże XVII niedzieli zwykłej sięga w głos tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. Zechciejmy z tego daru skorzystać, uczestnicząc owocnie w liturgii eucharystycznej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 29 lipca –  wspomnienie Św. Marty;
- W piątek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
- W sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie w. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. 

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół spełniając zwykle jego warunki.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 1.790,00zł na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top