Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VII 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XV niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu słowu warto zawierzyć. W nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy jego obecności. To słowo obdarza nas życiem i wiedzie do wieczności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkani Bóg, którego słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- W środę, 15 lipca –  wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
- W czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi panny z Góry Karmel;
- W piątek, 17 lipca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła. Również w przyszłą niedzielę ofiara do puszek, która będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Go to top