Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w Swoim słowie i  w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo i stamtąd oczekują powtórnego przyjścia Syna Bożego. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
We wtorek, 26 maja,– wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta;
W piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
W sobotę, 30 maja –wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika naszej diecezji.
W zeszłą niedzielę parafianie złożyli do kopert 3.970zł na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top