Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 19 IV 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 19 IV 2020

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Dziś przypada druga niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, która kończy czas oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nieustannie odczuwamy, że jesteśmy zdani na miłosierdzie ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, miewamy niepowodzenia, bywamy czasem rozczarowani i tracimy poczucie sensu życia. Boże miłosierdzie jest lekarstwem na wszystkie problemy ludzkiej codzienności. Jezus obecny w znakach świętej liturgii, chce abyśmy mieli życie. Otwieramy nasze oczy szukające mocy miłosierdzia Bożego.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W czwartek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
- W sobotę, 25 kwietnia – święto św. Marka ewangelisty.

Za tydzień, 26 kwietnia przypada III niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna.

Go to top