Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 12 IV 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 12 IV 2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jesteśmy uczestnikami paschalnego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i złem. Zmartwychwstały Chrystus przygotowuje dla nas wielkanocny posiłek, zaprasza do obficie zastawionych stołów słowa Bożego i Eucharystii. Niech nasze z Nim spotkanie będzie umocnieniem wiary w prawdę o pustym, zwycięskim grobie Chrystusa.

 

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W oktawie nie można odprawiać Mszy żałobnych z wyjątkiem pogrzebowych. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Go to top