Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 5 IV 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 5 IV 2020

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA

Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia. To święte dni, w których wspominamy i uobecniamy najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Jezus Chrystus jest Tym, który jak pokorny baranek całkowicie zgadza się na wolę Swojego ojca. Dzięki temu przynosi nam pokój, pojednanie i zbawienie. Hosanna Synowi Dawidowemu.

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00

W Wielki Piątek liturgia o godzinie 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę – liturgia o godzinie 18.00.

Go to top