Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29 III 2020

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29 III 2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Krocząc drogami wielkopostnej pokuty, dziś V niedziela przygotowania paschalnego, jesteśmy wezwani do pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Jezus Chrystus zaprasza nas dziś, by to czynić, przypominając o tym, że Ojciec niebieski wciąż obdarza ludzi darem nowego życia. Pozwólmy swoje grzechy zanurzyć w miłosierdziu Bożym, aby doświadczyć bogactwa nowego życia.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które dopiero odsłonimy po wielkopostnej liturgii na cześć Męki Pańskiej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, papieża. Przez jego wstawiennictwo modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do Służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na pandemię nie będę odwiedzał chorych, jedynie w niebezpieczeństwie śmierci.

Go to top