Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 III 2020

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 III 2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada IV niedziela Wielkiego Postu. Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, ze widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem, jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”. Radujmy się (dziś niedziela Laetare), z faktu bycia pośród nas Tego, który jest światłością oświecającą ludzkie serca.

W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 28 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie.

Go to top