Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020

Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VII niedziela zwykła. Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa   z dzisiejszej Ewangelii: Kto cie uderzy w policzek nadstaw mu drugi. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego  i spokojniejszego świata.

Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 53 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy,  a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

W tym tygodniu, 26 lutego przypada środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

W środę Popielcową Msze święte o godzinie 7.00, 16.00 i 17.00. Zapraszam wiernych do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie w każdy piątek o godzinie 16.30 i Gorzkie Żale, które będą w niedzielę po Mszy świętej I i IV niedziela po 7.30 w II i V po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zaś w III i VI Niedziele po mszy Świętej o  godz. 11.00

Przypominamy, że wierny który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W przyszłą niedzielę, 1 marca ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.540zł + 30Euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top