Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego. W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje: Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów. My także wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata i światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radości. Bądźmy gotowi ja Symeon i Anna – przyjąć Go do swoich serc.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie dowolne Św. Błażeja, biskupa i męczennika;
- W środę, 5 lutego wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
- W czwartek, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy Boga o nowe powołania. Natomiast w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 15.30.

W tym miesiącu rada parafialna zebrała 3.270 zł + 10 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 9 lutego ofiara do puszek na potrzeby diecezji.

Go to top