Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W dzisiejsze Święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

We wtorek, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

W piątek, 17 stycznia przypada wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

Od soboty, 11 stycznia w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę, 19 stycznia ofiara do puszek jest przeznaczona na cele charytatywne. Również w przyszła niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.