Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas  wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważania wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

We wtorek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam parafian na uroczyste nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełnia zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także dzień Modlitw o pokój na świecie. Ofiara do puszek przeznaczona jest na seminarium.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.20.

Wizyta duszpasterska – kolęda:
- Poniedziałek od godziny 9.00: Sól, Kiczora, Czyrna, Obrót, Złamane, Kotłówka i Piekło;
- Worek: od godziny 9.00: Stańcówka;
- Piątek od godziny 11.00: Centrum I;
- Sobota od godziny 9.00: Centrum II

Go to top