Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24 XI 2019

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24 XI 2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego  przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tytuł, który dzisiaj w sposób szczególny pragniemy się zwrócić do Jezusa miał w pierwszym Kościele swój odpowiednik w postaci greckiego terminu Kyrios. On zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Jemu jest dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Służenie Jezusowi Królowi nie oznacza uciemiężenia lecz wolność do której zostaliśmy powołani.

W sobotę, 30 listopada przypada święto Św. Andrzeja, apostoła.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebierała na remont kościoła – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczyna się okres adwentu. Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top