Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 XI 2019

Ogłoszenia parafialne - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 XI 2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXXII niedziela zwykła. Człowiek od zawsze poszukuje sensu własnego życia i pyta co czeka go w przyszłości. Wierzy i ma nadzieję, że nie przeminie na zawsze, lecz osiągnie udział w życiu wiecznym. Orędzie Jezusa obiecuje ludziom dalsze życie po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki. To nie umieranie i śmierć mają ostatnie słowo, lecz Bóg który żyje i obdarza życiem. Jako chrześcijanie nosimy w sobie obietnicę nieśmiertelnego życia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Zapraszam na Msze Święte w intencji Ojczyzny;
- We wtorek, 12 listopada – wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika;
- W środę, 13 listopada - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich;
- W czwartek, 14 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej;
- W piątek, 15 listopada oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

W przyszłą niedzielę, 17 listopada ofiara do puszek jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top