Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 XI 2019

Ogłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 XI 2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXXI niedziela zwykła. Są takie spotkania, które radykalnie zmieniają życie człowieka. Doświadczył tego między innymi zwierzchnik celników Zacheusz. Był zainteresowany Jezusem, dlatego wyszedł na sykomorę. Ku zdumieniu wszystkich Pan podszedł do domu Zacheusza, co wywołało ogólne szemranie mieszkańców Jerycha. Zacheusz uchylił Jezusowi rąbek swojego serca i to zupełnie wystarczyło. Mocą łaski Bożej Zacheusz doświadczył łaski nawrócenia i okazał się gotowy naprawić wyrządzone krzywdy. Przyjmijmy Jezusa z radością jak Zacheusz i pozwólmy Mu zmieniać nas ku temu co lepsze.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa;
- W sobotę, 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.

Go to top