Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 X 2019

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 28 października – święto  Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą otaczamy Księdza Biskupa Seniora z racji przypadających imienin;
- W piątek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte jak w niedzielę 7.30, 9.00 i 11.00. O godzinie 12.30 procesja na stary cmentarz i na nowy cmentarz. Po procesji Msza Święta na nowym cmentarzu.

Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 15.30. Chorych będę odwiedzał w przyszły piątek. 

W sobotę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte   o godzinie 7.30, 16.00 i 17.00.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne odwiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę i modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz modląc się chociażby tylko w myśli za zmarłych spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W przyszłą niedzielę, 3 listopada ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu Brzezińce tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencjach ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14.00 przy Bramie Śmierci.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.970zł + 20 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top