Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIX niedziela zwykła. Na Msze Świętą przychodzimy z tymi sprawami, które trudno w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nas przytłaczają, ze wszystkimi sprawami świata, ażeby zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla siebie samych, bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec spieszy nam z pomocą w każdej naszej niedoli.

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający jednocześnie Tydzień Misyjny. Ofiara do puszek  jest przeznaczona na cele misyjne.

- We wtorek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża;
- W środę, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. W Wilamowicach obchód ma rację uroczystości.

W przyszłą niedzielę, 27 października w kościołach, w których data poświęcenia jest nieznana obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.

W tym tygodniu na różaniec zapraszam:
Piątek – Pydychy, Orawcowa i Wieczorek;
Sobota – Centrum I i II.

W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej.

W przyszła sobotę o godz. 12.00 peregrynacja Melchiora Grodzieckiego w naszej parafii. Później Msza Święta w intencji parafii.