Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to kim jesteśmy i co posiadamy stanowi ostatecznie kategorie daru. Poczucie wdzięczności zwłaszcza względem Boga jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie, w świecie, w każdym z nas. Celebrujemy tajemnice dziękczynienia ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

Dziś po raz XIX obchodzimy Dzień papieski. Ofiara do puszek jest przeznaczona na fundusz stypendialny. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego;
- W środę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
- W czwartek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- W piątek, 19 października – Święto Św. Łukasza, ewangelisty.

Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Modlimy się w intencji misyjnej Kościoła. Ofiara do puszek na cele misyjne.

Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła. 

Od dzisiejszej niedzieli zbieram na wypominki roczne i jednorazowe.

Go to top