Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szkalują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. Posiadając imię mamy godność i Bóg może się do nas zwrócić osobiście, bardzo indywidualnie. Teraz zwraca się do nas przez obecnego wśród nas Jezusa, jak również przez braci w wierze zgromadzonych na Mszy Świętej. Niesie to ze sobą konsekwencje dla naszego życia i sposobu postępowania. Nikt nie może pozostawać mi obojętny. Miłość Boga i bliźniego powinna w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, tak jak mówi pierwsze i najważniejsze przykazanie.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
- We wtorek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.30, w czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 a w pozostałe dni o godzinie 16.30.

Porządek nabożeństw różańcowych:
- w poniedziałek – Klasy I, II i III
- we wtorek – klasy IV, V i VI;
- w środę – klasy VII i VIII;
- w piątek – Mikowa, Rachowiec i Bór;
- w sobotę – Skalanka, Graniczne i Gomółka

- W środę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
- W piątek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
- W sobotę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny, dziewicy.
- W piątek – I piątek miesiąca – spowiedź po południu od godziny 15.00. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Msze wieczorne od wtorku o godzinie 17.00 .

Go to top