Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta. Wielką radość sprawia Mu gdy odnajduje się każdy zaginiony. Bóg postępuje z nami jak miłosierny Ojciec, okazując serce wszystkim ludziom. Zawierzmy Mu się również wtedy kiedy obraliśmy złą drogę, ponieważ Bóg jest gotowy przebaczyć nam nasza winę, jeśli wyrazimy żal i pragnienie poprawy.

W dniu dzisiejszym z racji Światowego Dnia Środków Społecznego przekazu, ofiarą do puszek wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. Również dziś rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana , biskupa;
- W środę, 18 września – Święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
- W piątek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników  Andrzeja Kim Teagona, prezbitera, Pawła Chang Hasanga i Towarzyszy. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca;
- W sobotę, 21 września – święto Św. Mateusza, Apostoła Ewangelisty.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Go to top