Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VIII 2019

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVIII niedziela zwykła. Kim jest człowiek i na czym polega sens życia. Te pytania nurtowały uczonych, filozofów i teologów wszystkich epok. Jako uczniowie Jezusa wierzymy, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi, ona leży w Bogu, który nadaje naszemu życiu sens i ciągle je ubogaca. Tylko dzięki Bogu wiemy, że jesteśmy ukochanymi Jego dziećmi, które mogą i powinny przekazywać Bożą miłość światu. To jest nasze fundamentalne powołanie.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 6 sierpnia –święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 8.00 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę;
- W czwartek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera;
- W piątek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
- W sobotę, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 13.30 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

Go to top