Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: Panie naucz nas się modlić. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas, niż my samych siebie. To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: Proście a będzie wam dane.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 29 lipca –święto Św. Marty;
- W środę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
- W czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji;
- W piątek, 2 sierpnia –przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.120zł + 25 euro na remont kościoła – Bóg zapałać.

W przyszłą n niedzielę, 4 sierpnia ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Go to top