Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 VII 2019

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 VII 2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XV niedziela zwykła. Podczas ferii i urlopów wielu ma możliwość poznawania innych krajów i odmiennych kultur, spotykania nowych ludzi. Pewne sprawy i zwyczaje istniejące w obcych stronach mogą wydawać się dziwne. Czy ludzie, których spotykamy w nieznanych nam miejscach i obcych państwach możemy nazwać naszymi bliźnimi? Bliźni to nie tylko przyjaciel, czy życiowy partner, krewny czy znajomy. Bliźnimi nie są jedynie mieszkańcy mojej miejscowości lub osiedla. Bliźnim jest każdy kogo spotykam, zwłaszcza człowiek oczekujący pomocy. Teraz spotykamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 15 lipca - wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
- We wtorek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi panny z Góry Karmel;
- W piątek, 19 lipca –oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top