Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VII 2019

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VII 2019

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy Świętej zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju, wreszcie rozsyłanie jesteśmy słowami: Idźcie w pokoju Chrystusa. Jezus Chrystus pozostawił nam pokój jako swój testament „ Pokój zostawiam wam, pokój mój daje wam. To pokój Boga, który przekracza wszelkie ludzkie pojmowanie. Jest mi łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać dalej innym ludziom.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 8 lipca - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera;
- W czwartek, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata i patrona Europy;
- W piątek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- W sobotę, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Go to top