Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 VI 2019

Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 VI 2019

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XII niedziela zwykła. W rozmowach często pytamy się różnych ludzi, co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu? Co myślisz o tej czy innej osobie? Wierzysz we wszystko, co ten lub tamten powiedział albo obiecał. Dzięki podobnym osądom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednio budujemy relacje co do innych osób. To samo odnosi się do pytania Jezusa: Za kogo mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiamy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest Mesjaszem, Synem Boga Żywego.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
- W piątek, 28 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 

W niedzielę ofiara do puszek na świętopietrze.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebierała na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top