Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 VI 2019

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 VI 2019

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres Wielkanocy. Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego młody Kościół otwiera się na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni teraz są przepełnieni radością, wolni i gotowi do wyznawania swojej wiary. W tym zadaniu nic się nie zmieniło, wciąż chodzi o odwagę i siłę świadectwa, aby do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 10 czerwca  – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka jest przeznaczona na dom Matki i Dziecka;
- W czwartek, 13 czerwca -  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- W Piątek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca  przypada uroczystość Trójcy Świętej. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawała II w Krakowie. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

W tym roku ołtarze na uroczystość Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy:
- Ołtarz I (u Państwa Kołosińskich) – Groń i Pydychy,;
- Ołtarz II (obok Państwa Bury) – Centrum II;
- Ołtarz III (D.W. Halka) – Centrum I;
- Ołtarz IV (w kaplicy MB Saletyńskiej) – Orawcowa i Wieczorek.

Go to top