Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 2 VI 2019

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 2 VI 2019

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym jak Jezus ukazywał się swoim uczniom, rozmawia z nimi i spożywa z nimi posiłki. Podał ich na świadków swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, ze Jezus jest obecny z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji. W dniu dzisiejszym odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
- W sobotę, 8 czerwca –wspomnienie Św. Jadwigi, królowej..

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu pana Jezusa. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Go to top