Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 V 2019

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 V 2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś VI niedziela wielkanocna. Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i i pokoju, jest przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga pocieszyciela Ducha Świętego, uwielbiajmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie. 

Modlimy się dziś za wszystkie matki z racji ich święta.

W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- W czwartek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji;
- W piątek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
- W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji ich święta. Rozpoczynamy również nabożeństwa czerwcowe – u nas w poniedziałek, wtorek, czwartek, niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30, natomiast w środę, piątek i sobotę po Mszy Świętej o godzinie 18.00. 

W przyszłą niedzielę, 2 czerwca przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie .

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 4.180,00zł + 60euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

W piątek adoracja od godziny 15.00-18.00: 
- Na godzinę 15.00 zapraszam mieszkańców: Rachowca, Mikowej, Stańcówki, Gomółki, Skalanki, Granicznego, Boru.;
- Na godzinę 16.00 zapraszam mieszkańców: Sól Kiczora, Obrót, Złamane, Kotłówka, Piekło, Wołowiec, Stajaki, Węglarze, Raj, Myto, Groń, Pydychy;
- Na godzinę 17.00 zapraszam mieszkańców: Centrum I, Centrum II, Orawcowa i Wieczorek.

Go to top