Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 V 2019

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 V 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada V niedziel wielkanocna. W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą. Ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy Świętej nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus Zmartwychwstały. On mówi do nas: oto czynię wszystko oraz przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali. Oto zasada życia nowego stworzenia a my wyznawcy Chrystusa bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. Również dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA 
- We wtorek, 21 maja -  wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;
- W piątek, 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W środę, 22 maja – przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji: Skoczów, Bielsko – Biała i Żywiec.

W sobotę, 25 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 26 maja modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

Go to top