Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 IV 2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, które kończy czas oktawy Wielkanocnej. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozżaleni i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni gdy nasza wędrówka ziemska dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 29 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
- W środę, 1 maja – wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. U nas w niedziele i czwartek po Mszy Świętej o godzinie 7.30 a w pozostałe dni po Mszy Świętej o godzinie 18.00;
- W czwartek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- W piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym: 7.30, 9.00 i 11.00;
- W sobotę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę od godziny 17.00. Chorych będę odwiedzał w sobotę od godziny 8.30.

W zeszła niedzielę rada parafialna zebrała 3.870 zł + 15 euro na remont kościoła – Bóg zapłać

Go to top