Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 21 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 21 IV 2019

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To jest święto wszystkich świąt. Syn Boży wierny aż do śmieci został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas ludzi poprzez ofiarę Jego syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia. Pełni miłości wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W oktawie nie można odprawiać Mszy żałobnych z wyjątkiem pogrzebowych. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W poniedziałek w oktawie Wielkanocy, 22 kwietnia ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Ze względu na czas oktawy Wielkanocnej, przypadająca  dnia 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na pierwszy dzień po oktawie – poniedziałek 29 kwietnia.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę – 28 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Ofiara do puszek jest przeznaczona na cele charytatywne

Go to top