Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 14 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 14 IV 2019

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich, jako znak zmartwychwstania i życia. Łączymy się dzisiaj poprzez dzieje z rzeszami w Jerozolimie, które niegdyś witały Jezusa słowami – Hosanna Synowi Dawidowemu, Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie.

Liturgia Wielkiego Tygodnia jest szczególnie bogata i wymowna. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy pańskiej i ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się II nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Zapraszam do kościoła na Triduum Sacrum.

W Wielki czwartek Msza Święta  o godzinie 18.00 a później przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.

W Wielki Piątek liturgia o godzinie 18.00, o 21.00 Droga Krzyżowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości.

W Wielką Sobotę  o godzinie 19.00 liturgia Wielkiej Soboty połączona z procesją rezurekcyjną.

Poświecenie pokarmów od godziny 10.00 – 12.00 co pół godziny.

W Wielki Piątek i Sobotę proszę strażaków o trzymanie straży przy grobie.

Program nabożeństw na całe Triduum Sacrum jest wywieszony w gablocie.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top