Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 IV 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada V niedziela Wielkiego Postu. Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani, szczególnie w czasie wielkiego postu. Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym, przekazujemy dalej to co otrzymaliśmy. 

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

W przyszła niedzielę, 14 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Zapraszam wiernych na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych na godzinę 11.00. W tym dniu obchodzony jest Światowy dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem Biskupa diecezjalnego. Początek liturgii o godzinie 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku – Białej.

Go to top