Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 III 2019

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 III 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada III niedziela Wielkiego Postu. Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane. Cos nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt pod nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się pytania pełne wątpliwości czy Bóg rzeczywiście istnieje. Dlaczego dopuszcza tyle cierpień. Właśnie w takich sytuacjach słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: Jestem, który jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest  obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowaniu liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowa Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest.

W poniedziałek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Msze Święte o godzinie 7.30 i 17.00. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.720,00zł + 45 euro – Bóg zapłać. 

Go to top