Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VIII niedziela zwykła. Nawrócenie jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy. Łatwiej powiedzieć trudniej tego dokonać. Często dzieje się tak, że potępiamy innych ludzi aby tylko znaleźć kogoś kogo można uczynić odpowiedzialnym za zaistniałą sytuację. Solidna ocena siebie samego jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy  - tego wymaga również Jezus. Celem jest byśmy podążając w życiu naszym właściwą drogą przynosili dobre owoce.

W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne poprzedzające okres Wielkiego Postu adoracja od godziny 15:30 do 16:30. Zapraszam wszystkich parafian a szczególnie w poniedziałek Różę Starszą Kobiet a we wtorek Różę Młodszą Kobiet.

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 52 Tydzień o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy a także czas podejmowania ofiar w intencjach nawrócenia grzeszników.

W środę, 6 marca przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16:30. Gorzkie Żale w niedziele – w 1 i 3 po Mszy Św. O godzinie 7:30, 2 i 5 po Mszy Św. o godzinie 9:00, 3 i 6 po Mszy Św. O godzinie 11:00. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana ofiara na dekorację ciemnicy i grobu oraz kwiaty do grobu, przypominam, że wierny który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Go to top